A fiatal lány a napokban állt az ügyészek elé, és lelkileg megviselte a procedúra, elsírta magát a vallomástételkor.
A NAV tavasszal indított nyomozást a Gáspár család több tízmilliós adótartozása miatt, ezt nemrég január 18-ig meghosszabbították. A Blikk birtokába jutott egy jegyzőkönyv, amelynek tartalma szerint a showman nagyobbik lányát, Evelint sértettként, valamint tanúként is kihallgatta az ügyészség. A vizsgálatot a Budapesti Nyomozó Ügyészség indította. A NAV emberei még nyáron kutatták át Evelin széfjét, és onnan közel 200 millió forintot vittek el.
Akkor Evelin panasszal élt, ugyanis állítása szerint durván bántak vele. Emiatt a panasz miatt indított vizsgálatot az ügyészség. Lapunk természetesen megkereste Evelint, aki hamar bontotta a vonalat. – Ott van minden a jegyzőkönyvben. Én már nem akarok ezzel az egésszel foglalkozni. Ami ott le van írva, az mind igaz – mondta Evelin. A hatoldalas jegyzőkönyvben Evelin pontosan felidézi, hogy mi is történt júniusban, a pénzintézetben.
– A széfteremben a jelenlévő NAV-nyomozók felszólítottak, hogy nyissam ki a széfet. Ez a felszólítás inkább „rám parancsolás” volt. Ez egy elég kemény felszólítás volt, nem vagyok túl gyönge, de rám tört egy sírógörcs, azért sírtam, hogy ők mi jogon veszik el az én és a húgom tulajdonát, mi jogon teszik tönkre a jövőnket. Kicsit hibáztatom magamat, hogy én önként kinyitottam a széfet. Ezt azzal egészíteném ki, hogy én többszöri fenyegetésre nyitottam ki a széfet. Ezt úgy tudnám megfogalmazni, hogy verbális terror. Én ott álltam védtelenül, összetört édesapámmal, ez nekem nagyon fájó pont a mai napig – áll a jegyzőkönyvben, amelyet a következő megjegyzés követ: „Eljáró ügyész megjegyzése, tanú sírva fakadt.”
Lapunk megkereste a család ügyvédjét, dr. Szilágyi Rolandot is.
– Evelin korábban panasszal élt, mert a NAV emberei méltatlanul, durván bántak vele, valamint máig nem tisztázott, hogy milyen jogcímen is vitték el a pénzét,ugyanis az apja adóssága miatt az ő vagyonát nem foglalhatnák le. Az általa tett panaszt az ügyészség továbbította az illetékes szervnek, akik ismeretlen tettes ellen nyomozást indítottak. Hivatali visszaélés gyanúja állt fenn, és a jelek szerint alaposan kivizsgálják a történteket – mesélte dr. Szilágyi.
A Blikk kereste az érintett szerveket is, de egyelőre nem kaptunk választ.
Börtön járhat a visszaélésért
A család ügyvédje azt is elárulta, hogy további tanúk meghallgatásával folytatódik majd az ügy, amelyet 3-4 hónap múlva le is zárhatnak. A kimenetele kétféle lehet, vagy megszüntetik az eljárást, vagy vádat emelnek a gyanúsított ellen, aki akár három évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető hivatali visszaélés miatt.
További bulvárcikkekért keresd fel a Blikk.hu oldalát.